Застосування систем розпізнавання мовлення

Застосування систем розпізнавання мовлення

Протягом тривалого часу ведуться роботи по створенню систем розпізнавання мовлення. Найбільшого успіху на сьогоднішній день у цьому напрямку досягнуто при розробці систем розпізнавання для англійської мови. Найяскравішими прикладами в цьому випадку можна назвати таких гігантів як Dragon speech recognition software. Для української мови, мабуть на сьогоднішній час, найкращі результати показані в програмному продукті від CyberMova.
Отже, де ж можуть знайти своє  застосування такі програмні продукти. Якщо відповідати узагальнено, то можна сказати так - у всіх пристроях та програмах, які підтримують голосове керування, а також у засобах, які працюють із текстом . Якщо говорити більш конкретно, то можна виділити наступні застосування:
1. Програми голосового керування приладами. Тут маємо на увазі керування персональним комп'ютером, мобільним телефоном, голосове керування певним функціоналом сучасних автомобілів, будинків, різноманітних роботів і так далі.

2. Програми автовідповідачі. Найбільшого, скоріш за все, поширення зазнають системи, які зможуть замінити операторів різноманітних служб, а також мобільного зв'язку, які могтимуть розпізнавати поставлені питання та зможуть давати на них адекватну відповідь.

3. Програми переведення людської мови в текст. В цьому випадку мова іде про програмні засоби, які здатні занотовувати безперервний потік мовлення людиною та надавати текст (стенограму) по завершенні своєї роботи.
Такі програмні продукти покликані полегшити роботу та значно скоротити час на її виконання в різноманітних ситуаціях. Яскравим прикладом в цьому випадку може служити ситуація, коли потрібно зробити стенограму якогось засідання. Інша ситуація, коли стане в нагоді такий програмний продукт - це робота журналістів. Значно швидше буде провести редакцію тексту для підготовки публікації, ніж набирати все з нуля. Звісно, потрібно добре стежити за якістю отриманих матеріалів.

Використані джерела.
1. uk.wikipedia.org/wiki/Розпізнавання_мови
2. cybermova.com/products/stt-demo.htm