Системи контролю версій

Системи контролю версій (загальна інформація)

На сьогоднішній день ІТ індустрія набула широкого розмаху. На ринку сьогодні сила силенна компаній, які займаються розробкою різноманітного програмного забезпечення. Дуже часто великі проекти розробляються паралельно декількома програмістами. Тобто кожен із них виконує свою частину проекту - своє завдання. Такий підхід відзначається високою продуктивністю, проте, є різні вимоги при проведенні розробки одного проекту одночасно кількома розробниками.
В цій публікації мова ітиме про інструментарій, який дозволяє відслідковувати перебіг виконання кожного завдання, а також всього проекту в цілому. Таким інструментом виступають системи контролю версій. За інформацією Вікіпедії найбільш поширеними є Concurrent Versions System (CVS), Subversion (SVN), Revision Control System (RCS), Perforce, Microsoft Visual Source Safe (VSS), Mercurial, Bazaar, Darcs, Git. Детальніше про них говоритимемо в подальших публікаціях, адже немає змісту писати все разом.
Ці системи можуть використовуватись як компаніями, так і окремими розробниками чи фрілансерами. Для останніх такі системи контролю версій можуть стати корисними для самостійного контролю стадії розробки та для відображення перебігу робочого процесу для замовника. Здійснюється це за рахунок того, що кожна версія коду, яка зберігається в системі контролю версій зберігається під новою назвою (буквою чи цифрою). Також зберігається час зміни та інформація про автора зміни.