Підшаблони MediaWiki

Підшаблони MediaWiki

Завдяки механізму шаблонів МедіаВікі ми маємо можливість створювати публікації уникаючи повторення механічних дій, пов'язаних із оформленням відображення певного інформаційного наповнення створюваної статті. У випадку, коли мова іде про проект рівня Вікіпедії, то здебільшого основні необхідні шаблони можна знайти та використати для потреб Вашої статті. Проте, коли мова іде про створення проекту з нуля, то доцільно розробляти свої шаблони та підшаблони. Оскільки про доцільність їх розробки мова йшла раніше, то тут мова ітиме про підшаблони.
Насамперед визначимо поняття підшаблону в контексті розробки шаблонів для MediaWiki. Отже, підшаблоном будемо вважати невеликий шаблон, який буде використовуватись у іншому, більш загальному шаблоні.
Яскравим прикладом для ілюстрації може служити шаблон типу Особа Вікіпедії. До його складу входять підшаблони, які організовують відображення, наприклад, тих чи інших дат (народження, смерті) у певній формі. В результаті сам шаблон Особа (код шаблону) не є переповненим зайвими засобами розмітки, оскільки, вони приховані в підшаблонах. Говорячи саме про цей шаблон, то при його використанні (чи аналогів) у власному проекті можна було б створити додаткове поле Посада та відповідні підшаблони - Директор, Заступник, Начальник, Ректор та інші. Тут все може залежати від потреб конкретного проекту та фантазії розробника, який створює новий Вікі-проект.
Основна ідея використання підшаблонів (в даному випадку) полягає в тому, щоб надати користувачу, який в подальшому створюватиме контент, тобто статті, максимально зручні засоби праці. А це в свою чергу допоможе мінімізувати зайві витрати часу.