Шаблони MediaWiki та доцільність їх використання

Шаблони в MediaWiki та доцільність їх використання

Що таке шаблон? Шаблон - це, фактично, певна визначена структура (зразок) організації інформаційного наповнення. Принаймні для контенту електронного ресурсу таке твердження буде вірним.

У випадку, коли мова іде про систему керування сайтом (CMS) MediaWiki, під шаблоном розуміється сторінка створена із використанням певних засобів розмітки, яка використовується при наповненні інших сторінок. Для створення шаблону при створенні нової сторінки додається слово "Шаблон" і посилання, яке створює шаблон, виглядатиме приблизно так "../Шаблон:Предмет". Ззовні шаблон виглядає як набір полів, які потрібно заповнити для виведення певної інформації. Зазвичай шаблон володіє полями необхідними для опису, наприклад,  об'єкту чи події. Детальніше про роботу із шаблонами можна ознайомитись тут та на сторінках Вікіпедії.

Щодо доцільності використання шаблонів, то в ній не виникає сумнівів, адже з їх допомогою значно полегшується створення публікацій, форматування інформації, яку відображають сторінки. Наприклад, достатньо раз створити інфобокс для публікації зображення, встановити потрібні параметри виводу інформації на його основі. Його використання призведе до того, що сторінки, які використовуватимуть шаблон, будуть мати покращений вигляд та більш структуровану інформативність. Такі шаблони MediaWiki можна створювати для виводу будь-яких елементів - картинок, дат, чисел і так дальше.